Strona główna Poradnik podróżnika Jak tanio zarezerwować pokoje hotelowe?

Jak tanio zarezerwować pokoje hotelowe?

Jak tanio zarezerwować pokoje hotelowe?
0
0

Zbliża się sezon urlopowy. Czas na plany, trzeba wybrać kierunek podróży, zorientować się, jakie atrakcje oferuje i oczywiście poszukać odpowiedniego hotelu. Dziś w naszym mini-poradniku kilka sposobów na zarezerwowanie tanich miejsc noclegowych.

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, że aby zarezerwować tanie pokoje, wcale nie trzeba spędzać wielu godzin przed ekranem komputera, w poszukiwaniu okazji cenowych. Wystarczy odpowiednie podejście, nieco cierpliwości i co bardzo istotne – dyplomacja. Hotelowe cenniki są elastyczne – nie ma czegoś takiego jak „jedna cena dla wszystkich gości”. Dlatego masz dużą szansę na uzyskanie rabatu.

Jak rezerwować pokój?

Zasada niezwykle ważna – nie rezerwuj pokoju telefonicznie, ani przez oficjalną stronę internetową hotelu, bez wcześniejszego skorzystania z porównywarek cen. Często jest tak, że odwiedzamy stronę hotelu dlatego, że czymś nas zaciekawił, polecił go znajomy, albo spodobała nam się jego reklama. Bywa, że od razu dokonujemy rezerwacji. Tymczasem, znacznie korzystniej jest skorzystać z porównywarki cen, gdzie możemy włączyć filtr najtańszych ofert, zastanowić się nad kilkoma opcjami, porównać hotele, a nawet wybrać ten właśnie hotel, ale w niższej cenie, niż bezpośrednio. Tak więc, nie spiesz się z rezerwacją i unikaj pochopnych decyzji.

Dodatkowe opłaty

Musisz wiedzieć, że fakt, że znalazłeś tani pokój, wcale nie musi oznaczać, że miałeś sporo szczęścia i udało ci się trafić na prawdziwą okazję. Czasem hotel będzie próbował zarobić na tobie w inny sposób, np. będziesz musiał zapłacić za usługi, które w innych hotelach są darmowe – internet, czy parking. Dlatego zanim zarezerwujesz pokój, koniecznie upewnij się, za co jeszcze zmuszony będziesz zapłacić, a co jest uwzględnione w cenie pokoju.

Negocjacje

Nie musisz mieć ogromnego doświadczenia w negocjowaniu, by udało ci się obniżyć cenę. Dobrą metodą jest po prostu podanie limitu budżetowego za pokój. Mówisz ile możesz zapłacić i dajesz pole do popisu rozmówcy. Zdarza się tak, że hotel świeci pustkami i recepcjonista zgodzi się na twoje warunki, jeśli oczywiście nie przesadzisz z cenami i nie zaproponujesz paru złotych.

Najczęściej zniżki takie dostępne są w krajach uznanych za te bogatsze. Podczas negocjacji powiedz skąd jesteś, co zamierzasz jeszcze zobaczyć, jaki masz budżet, podkreśl, że bardzo podoba ci się kraj, w którym jesteś. Taki wstęp na pewno będzie mile widziany. Nikt nie zaoferuje ci wielkich rabatów, ale parę euro tu, parę tam i można nazbierać okazałą sumkę.

Małe braki

Nie każdy wie, że o obniżenie ceny za nocleg można postarać się wtedy, kiedy w pokoju jest jakaś, choćby niewielka usterka, albo wtedy, kiedy okazuje się, że nie ma w nim wszystkiego, co wymienione zostało na stronie internetowej, czyli kiedy wyposażenie jest niekompletne. W takich sytuacjach udaj się do recepcji i zgłoś ten fakt. Może zostaniesz przeniesiony do innego pokoju o wyższym standardzie, albo uzyskasz zniżkę za pokój, w którym wykryłeś ewentualne braki. Czasem też może się okazać, że ze zniżki nici, ale hotel poczęstuje cię darmowym posiłkiem.

Ważna uwaga – nie załatwisz żadnej zniżki, jeśli twoje zachowanie będzie nieodpowiednie. Krzyk, pretensje, roszczeniowe podejście – zapomnij o tym, jeśli chcesz osiągnąć cel i zaoszczędzić nieco na noclegach.

Najdroższe pokoje

Bywa, że ceny za miejsca noclegowe są szalenie wysokie. Najczęściej dzieje się tak, kiedy w danym mieście, czy kraju organizowane są jakieś ważne wydarzenia. Wtedy żadne negocjacje nie mają sensu. Lepiej, jeśli to możliwe, unikać podróży w momencie wielkich imprez sportowych, czy artystycznych.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *