Strona główna Ciekawe miejsca Paryż z zupełnie innej strony

Paryż z zupełnie innej strony

Paryż z zupełnie innej strony
0
0

Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Wersal – to obiekty, które od razu kojarzą się z Paryżem. Ale bardzo często zapominamy, że skrywa on o wiele więcej. Francuska stolica może oczarować nie tylko najpopularniejszymi atrakcjami z widokówek, ale także tymi, które ukrywają się przed tłumem turystów. Dziś prezentujemy je z nadzieją, iż dostrzeżecie, że choć są mniej znane, zasługują na uwagę i odkrycie.

Paryskie ogrody

Na pewno zwiedzając tak spore miasto jak Paryż, najdzie cię ochota na oderwanie się od gwaru i zgiełku. Idealnym miejscem na odpoczynek jest ogród Bagatelle. Co ważne, znajduje się on w samym centrum. Ten XVIII wieczny zakątek urzeka, warto odwiedzić go w czerwcu, gdy organizowany jest konkurs róż. Tak samo malowniczym miejscem, z długą historią jest Park Monceau. Jeśli przepadasz za muzyką poważną, powinieneś udać się na koncert do Parku Floral w Lasku Vincennes.

1

Na dach galerii

Znany, luksusowy dom handlowy La Fayette, to nie tylko niesamowite wnętrze. Na dachu tego obiektu znajduje się taras widokowy. Umieszczono tam kanapy, więc w komfortowych warunkach można podziwiać widok na Paryż. Nieoznaczone i dość niepozorne schodki na ostatnim piętrze domu handlowego można przeoczyć, ponieważ wyglądają jak wyjście ewakuacyjne. Tymczasem prowadzą na jeden z najciekawszych punktów widokowych w mieście. Koniecznie więc wybierz się nie tylko „do”, ale też „na” La Fayette.

2

Targowiska i starocie

Nietuzinkowym miejscem jest bardzo stara, a przez to klimatyczna ulica Rue Mouffetard, Mieści się tam wiele kawiarenek i targ. Natomiast na obrzeżach miasta znajduje się coś, co ucieszy każdego fana staroci – Marché aux Puces de Saint-Ouen. Można tam kupić odzież vintage, obrazy, czy antyki. Jest też miejsce idealne dla moli książkowych. Na bulwarach wzdłuż brzegów Sekwany swoją działalność prowadzą bukiniści. Pod tą dziwnie brzmiąca nazwą kryją się sprzedawcy używanych książek. W specyficznych, ciemnozielonych budkach znajduje się mnóstwo dzieł literackich, starych pocztówek, komiksów i plakatów. Ceny są bardzo korzystne, więc tym bardziej warto zrobić zakupy. No a poza tym, którzy by się oparł klimatowi takich zakupów w takim mieście?

3

Filmowe miejsca

Skoro pojawiły się propozycje miejsc dla miłośników literatury, muzyki i antyków, czas na fanów kinematografii. Każdy, kto oglądał film „Amelia” powinien udać się do uroczej kawiarenki, w której pracowała tytułowa bohaterka. Kafejka o nazwie „Le café des 2 Moulins” położona jest w pobliżu Moulin Rouge. Natomiast jeśli należysz do grona wielbicieli twórczości Allena nie możesz przegapić miejsc, które pojawiły się w filmie „O północy w Paryżu”. Jednym z nich jest księgarnia Shakespeare & Co. Allen poleca też Muzeum Rodina, Muzeum Oranżerii, gdzie wzrok przyciągają płótna z liliami wodnymi, czy Muzeum des Arts Forains z kolekcją sprzętów, które dawniej służyły w wesołym miasteczku.

4

Oczywiście poznawanie tych mniej znanych atrakcji Paryża nie wyklucza w żaden sposób chadzania wydeptanymi ścieżkami – jedne można z powodzeniem połączyć z drugimi. My w każdym razie, gorąco polecamy nieco zboczyć z kursu i zajrzeć w zakątki, w których na pewno spotkasz mniej turystów, ale zobaczysz miasto oczami mieszkańców.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *