Strona główna Poradnik podróżnika Rzeczy, które możesz otrzymać na pokładzie samolotu zupełnie za darmo

Rzeczy, które możesz otrzymać na pokładzie samolotu zupełnie za darmo

Rzeczy, które możesz otrzymać na pokładzie samolotu zupełnie za darmo
0
2

Nie każdy wie, że podczas lotu możesz otrzymać pewne produkty za darmo. Trzeba tylko o nie poprosić i nie obawiać się, że może nie wypada, albo że wyjdziemy na wyjątkowo niezorientowanych… Oto one:

Chusteczki nawilżane

chusteczki
Wiadomo, że w samolotach czeka na nas mnóstwo zarazków i przydają się nawilżane chusteczki, by np. przetrzeć stolik, czy ręce przed spożywaniem posiłków. Dostaniesz je na życzenie w każdej linii lotniczej.

Gorąca czekolada

czeko
Gorąca czekolada to alternatywa dla herbaty i kawy. Wielu przewoźników lotniczych serwuje ją za darmo także w klasie ekonomicznej. Pyszny, słodki napój na pewno umili lot.

Środki medyczne

medy
Warto pamiętać, że linie lotnicze posiadają podstawowe środki medyczne, jak plastry, czy tabletki przeciwbólowe i w razie potrzeby są one bezpłatne dla podróżnych.

Alkohol

alk
Niektóre linie zapewniają pełnoletnim pasażerom darmowy alkohol. Zwykle można o niego poprosić podczas długodystansowych i międzynarodowych lotów. Alaska Airlines zaserwuje nam piwo, US Airways wino do kolacji, Lufthansa drinki, a Delta wódkę, wino oraz piwo.

Przekąski i woda

woda
Przeważnie porcje darmowych przekąsek, jakie dostajemy w samolocie są niewielkie. Jednak nie wszyscy podróżni z nich korzystają, dlatego stewardessy częstują nienapoczętymi porcjami tych, którzy mają większy apetyt. Możemy też poprosić o dodatkową wodę do picia.

Akcesoria

akce
Niektórzy przewoźnicy na dłuższych trasach oferują podróżnym zestaw akcesoriów w postaci zatyczek do uszu, maski na oczy, szczoteczki do zębów, grzebienia, czy długopisu. Linie Emirates wyjątkowo dbają o swych klientów i na pokładzie samolotów rozdają karty do gry, przybory do golenia i skarpetki.

Wniosek? Żeby lot upłynął miło, warto pytać. 🙂

Komentarz(2)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *