Strona główna Ciekawe miejsca Uwalniamy endorfiny – pomysły na arcyciekawe podróże.

Uwalniamy endorfiny – pomysły na arcyciekawe podróże.

Uwalniamy endorfiny – pomysły na arcyciekawe podróże.
0
0

Marzysz o błogiej podróży, z wylegiwaniem się na piasku, albo na dmuchanym materacu, niesionym przez fale? W takim razie poniższy przewodnik nie przypadnie Ci do gustu ;-). Dziś mamy coś dla miłośników aktywności i wypoczynku z nutą zmęczenia w tle. Zakładamy wygodne buty, pakujemy zapasową kartę pamięci do aparatu i szukamy szczęścia w aktywnym zwiedzaniu. Do boju!

Macedonia – świątynie w Ochrydzie

Miłośnicy Bałkanów wiedzą, że podróż w te rejony to nie tylko biesiada w towarzystwie muzyki, ale też mieszanka tradycji, religii i wierzeń. Oczywiście, poznawanie ich wcale nie musi oznaczać wizyt w muzeach, które bywają czasem nudne. Aktywni turyści na pewno docenią Ochrydę, czyli popularny kurort, położony w Macedonii, który nazywa się też „bałkańską Jerozolimą”. Dawniej było tam 365 świątyń – tyle co dni w roku. Obecnie wiele z nich już nie istnieje, ale zgłębianie sakralnych tajemnic na pewno jest zajęciem dla wytrwałych i ciekawych świata. Tym bardziej, że spacery po mieście położonym u stóp gór, to intensywne zajęcie. Wszyscy, którzy oczekują jeszcze większych wrażeń, powinni też odwiedzić Jezioro Ochrydzkie, które znalazło się na liście UNESCO. Akwen oferuje nie tylko wspaniałe plaże, ale także idealną widoczność pod taflą wody. Jest jednym z lepszych miejsc do nurkowania na naszym kontynencie. Trzeba dodać, że ceny w Macedonii bardzo zachęcają do podróży. Tam po prostu jest tanio… Czyżby ten kraj miał same zalety?

Włochy – wycieczka rowerowa

Jazda na rowerze to miła rozrywka. To rodzaj aktywności, który doceniany jest przez wiele osób. Pozwala się odprężyć i zmęczyć jednocześnie, zobaczyć ciekawe miejsca i przemieszczać się dużo szybciej, niż na nogach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że doskonałym miejscem na rowerowe wycieczki są Włochy. W tym kraju, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie trasy. Ci, którzy oczekują ekstremalnego wysiłku skierują się ku górzystemu Piemontowi, a ci, którzy zainteresowani są mniej męczącymi przejażdżkami, skuszą się na równinną Toskanię. Podczas wycieczki rowerowej w Italii można podziwiać przecudowne morskie i górskie krajobrazy. Uroczym dodatkiem są niewielkie miasteczka, w których gości iście włoska atmosfera. Każdy region Włoch to też zabytki, w postaci m.in. pozostałości po Rzymianach, albo barokowych lub renesansowych władcach.

Austria – kitesurfing

Kitesurfing staje się bardzo popularnym sportem. Myślisz, że musisz udać się nad ocean, by spróbować sił w tej dyscyplinie? Wcale nie, wystarczy odwiedzić austriackie jeziora. Przykładem jest to znajdujące się w Tyrolu – Jezioro Achensee, które kusi świeżym powietrzem oraz krystalicznie czystą wodą. W pobliżu zlokalizowane są masywy górskie, dzięki którym panują idealne wietrzne warunki, niezbędne do kitesurfingu. Osobom „raczkującym” w tej dziedzinie sportu, radzimy wybrać się nad spokojniejszy akwen – Jezioro Nezyderskie. Można tam podszkolić swe umiejętności, by później szaleć na Achensee. Na pewno taki rodzaj spędzania czasu daje sporo adrenaliny, której wielu aktywnych turystów poszukuje.

Norwegia – jazda konno

Norwegia posiada liczne zalety. Jedną z nich jest prawo Allemannsretten. W myśl niego, wszyscy ludzie, którzy znajdują się na terenie tego państwa mogą korzystać z jego naturalnych zasobów, oczywiście szanując przyrodę. Co powiecie na podróż na końskim grzbiecie? Na pewno będzie ona źródłem wielu przygód, da też szansę na sprawdzenie swych fizycznych możliwości. Wielogodzinna jazda w siodle i długie poszukiwania optymalnego dla zwierząt pastwiska potrafią zmęczyć, zresztą tak samo, jak noclegi, których standard odbiega od tych hotelowych. Niedogodności sporo, ale rekompensuje je towarzystwo zielonych przestrzeni i wszechobecnego spokoju.

Europejskie stolice – futbol

Czy wiecie co łączy ludzi mieszkających w Berlinie, Paryżu, Barcelonie, Madrycie, albo Rzymie? Odpowiedź wydaje się oczywista – uwielbienie dla piłki nożnej. Uliczna gra w futbol to jeden ze sposób na szalony i aktywny urlop. Może wydaje się, że zorganizowanie i spontaniczność nie idą w parze, ale w przypadku takiej właśnie gry na ulicach miast jedno i drugie jest niezbędne. Trzeba idealnie zgrać loty, by kolejne wieczory spędzić w innym mieście. Nie jest to łatwe. Wymaga doświadczenia, ale turyści, którzy potrafią korzystać z bogatej oferty przewoźników lotniczych, powinni sobie poradzić. Wspólna gra w piłkę na ulicach europejskich metropolii to wielkie wydarzenie. Kiedy zapada zmrok, setki ludzi wychodzi z domu, by z uśmiechem na twarzy grać w ulubioną grę. Zasady gry są tak szalone, jak szalony potrafi być tłum turystów, szukających wrażeń i dobrej zabawy. Prawda, że to fajny i nietypowy sposób na rozluźnienie się i odpoczynek?

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *