Strona główna Ciekawe miejsca Wakacje solo – 10 miejsc idealnych dla singli

Wakacje solo – 10 miejsc idealnych dla singli

Wakacje solo – 10 miejsc idealnych dla singli
0
0

Jesteś singlem i zastanawiasz się, czy warto wybrać się na wakacje solo? Uważasz, że takie wyjazdy nie mają sensu, bo są nudne i na pewno będzie brakowało ci towarzystwa? Wcale nie musi tak być. Potraktuj taką podróż, jako szansę na przygody, na poznanie ciekawych ludzi i miejsc. Wykorzystaj czas, skup się na sobie, rób co chcesz i kiedy chcesz. Lepiej wybrać się w podróż solo i czerpać z niej pełnymi garściami, niż marnować wolny czas w domu i narzekać. Dzisiejszy poradnik kierujemy dla wszystkich tych, którzy planują wybrać się na urlop sami i poszukują bezpiecznych, przyjaznych krajów.

 

  1. Japonia

Tokio to miejsce doskonałe dla osób podróżujących solo. Oferuje sporo hoteli, które zaprojektowano specjalnie dla turystów, którzy podróżują bez towarzystwa. Metropolia zapewnia mnóstwo atrakcji. Zachwycają w niej kontrasty – jest tradycyjnie i nowocześnie. Odwiedzając to miasto koniecznie trzeba skusić się na medytacje w ogrodzie Zen i pójść do restauracji na sushi. W Tokio trudno poczuć się samotnym, w sumie, nawet nie ma czasu na takie rozmyślania – miasto pochłania, jest niezwykle interesujące.

tokio

japonia2

 

  1. Argentyna

Myślisz Argentyna i od razu na myśl przychodzi Buenos Aires. Miasto z fantastyczną atmosferą, które wypełniają kawiarnie i miejsca, gdzie do późnych godzin wieczornych możesz tańczyć tango. Jeśli znudzi ci się miejski klimat, odwiedź okolice – na pewno wyjątkowe krajobrazy, przejażdżki konne i możliwości skosztowania regionalnego wina – to atrakcje, które docenisz.

buenos

 

  1. Nowa Zelandia

Jeżeli marzysz o podróży na koniec świata, przygodzie i o tym, by podnieść sobie poziom adrenaliny, spędź wakacje w Nowej Zelandii. Pływanie, bungee, góry, lasy deszczowe, lodowce, gejzery, gorące źródła, łąki pełne kwiatów – tam nie można się nudzić. Największą ilość atrakcji sprawiła sama natura. Ogromnym plusem jest fakt, że mieszkańcy są bardzo otwarci i sympatyczni.

nowazelandia

 

  1. Kanada

Planując podróż do Kanady weź pod uwagę Vancouver, miasto, które czaruje zabytkami oraz Montreal, jeśli chcesz poczuć europejską atmosferę i odwiedzić kawiarnie we francuskim stylu. Innym popularnym miastem jest Toronto z mnóstwem kulturalnych atrakcji. Pięknym miejscem jest także Wyspa księcia Edwarda z piaszczystymi plażami. A może zechcesz obserwować wieloryby lub niedźwiedzie polarne? W Kanadzie jest tyle atrakcji, że musisz ukierunkować swoją podróż i dokładnie przemyśleć przed wyjazdem czego oczekujesz.


toronto

 

  1. Islandia

Marzysz o podróży na daleką północ?. Islandia to jeden z bezpieczniejszych krajów. Wymarzone miejsce dla podróżujących samotnie. Najlepiej udać się do stolicy. Reykjavik jest świetną bazą wypadową na przeróżne wycieczki oferujące takie atrakcje jak kąpiele w gorących źródłach, czy jazdę konno. Trochę relaksu, trochę sportu, czyli miks idealny. Wulkaniczny krajobraz, doliny rzeczne, lodowce – zachwytom nie ma końca.

islandia_2
reykiavik_promocja

 

  1. Finlandia

Jeszcze jeden kraj na północy, który warto odwiedzić – Finlandia. Trudno oprzeć się wrażeniu, że tam, jak nigdzie indziej, można bezstresowo spędzić czas. Umożliwiają to np. sauny i kawiarnie na świeżym powietrzu. To kraj, w którym jest sporo jezior, możesz więc łowić ryby lub po prostu leniuchować i podziwiać pejzaże. Jeśli marzysz o wypoczynku w ciszy i spokoju, na terenie Finlandii znajdziesz sporo zakątków, w których zapomnisz o całym świecie.

finlandia2

 

  1. Włochy

Z północy kontynentu przenosimy się na południe, a tam słoneczny kraj, pełen rodzinnych, miłych ludzi – Włochy. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zima to raj dla narciarzy, a lato docenią fani morskich kąpieli. Świetnie poczują się tam także zakupoholicy. We Włoszech nie brakuje znakomitych zabytków i wybitnych dzieł sztuki. Malowniczą Italię możesz zwiedzać wygodnymi pociągami. Warto też wybrać się w rejs promem. Szczególnie polecanym miejscem jest pełna pocztówkowych widoków Toskania.

wlochy

 

  1. Austria

Wiedeń oferuje prawdziwą ucztę kulturalną. Są liczne muzea i sale koncertowe. Uwagę przyciągają zabytki i wspaniałe pałace. Godzinami możesz spacerować po tym mieście i nie czujesz ani zmęczenia, ani znudzenia. Oczywiście podczas takich przechadzek musisz wstąpić do kawiarni na pyszny deser w postaci tortu czekoladowego. Chwilę relaksu zapewni wizyta w jednym z ogrodów botanicznych lub parków.

austria

 

  1. Holandia

Uwielbiasz jeździć rowerem? Jeśli tak, odwiedź kraj, w którym króluje ten środek transportu – Holandię. Udaj się na długą przejażdżkę, zapomnij o codziennych sprawach i po prostu ciesz urokami tego państwa. Mieszkańcy chętnie przyjmują gości, więc jako samotny podróżnik poczujesz się tam doskonale. Możesz odwiedzić popularne miasta, jak Haga, Rotterdam, czy Amsterdam lub klimatyczne wsie. Średniowieczne zamki, porty, pola pełne kolorowych kwiatów, wiatraki, parki rozrywki – to tylko przykłady atrakcji, które oferuje Holandia.

holandia2

 

  1. Szwajcaria

Szwajcarię docenią zarówno miłośnicy zabytków, gór, jak i jezior. Mieszkańcy są dumni ze swojego kraju i chętnie prezentują go przyjezdnym. Krajobrazy, jakie oferuje ten kraj są bajkowe. Będąc tam odwiedź Zurych, w którym organizowane są barwne festiwale i święta oraz Berno, gdzie znajduje się siedziba rządu. W Szwajcarii odnajdą się fani aktywnego spędzania czasu. Loty paralotnią, elektryczne rowery, czy zjazdy liną tyrolską – to interesujące atrakcje. Kraj potrafi miło zaskoczyć.

szwajcaria

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *