Strona główna Ciekawe miejsca Raje do nurkowania
0

Raje do nurkowania

Raje do nurkowania
0
0

Osoby, które nurkują uważają, że można się w ten sposób wyciszyć, odciąć codziennych spraw, wszelkich irytujących bodźców i dźwięków. Wielki błękit potrafi zaczarować. Wszystkim nurkującym i tym, którzy mają dopiero w planach zanurzyć się w morskich głębinach, chcemy polecić kilka niesamowitych miejsc.

Kostaryka – Wyspa Kokosowa

1
Ławice barakud, makreli, delfiny, cieple wody Pacyfiku – oto zalety zielonej Wyspy Kokosowej. Miejsce to zamieszkiwane jest jedynie przez strażników parku narodowego, którzy zajmują się ochroną rekinów. Wyspę uważa się za jeden z najciekawszych zakątków do nurkowania. Olbrzymią zaletą jest fakt, że widoczność pod wodą jest dobra nawet w czasie solidnych, tropikalnych deszczy.

Indonezja – Raja Ampat

2

Raja Ampat to niezwykłe rafy koralowe, woda o temperaturze 27 stopni Celsjusza i ogromna różnorodność podwodnego świata. Zobaczyć tam można ryby o wielu kształtach i kolorach. Nurkowanie na Raja Ampat to możliwość obserwowania cudownych, podwodnych krajobrazów. Ciekawostką miejsca jest rekin wobbegong, który wygląda niczym papierowa wycinanka. To właśnie w Cape Kri, w 2012 roku Gerry Allen pobił rekord doliczenia się podczas jednego nurkowania największej ilości gatunków ryb.

Egipt – Hamata

3

Hamata to popularny punkt wypraw nurkowych. Tamtejsze rafy koralowe uważa się za jedne z najbardziej różnorodnych i najpiękniejszych na świecie. Widoki, jakie ukazują się pod wodą są wyjątkowe i niezapomniane. Nurkując tam można liczyć na spotkanie z delfinami, czy rogatnicą olbrzymią. Jedną z najciekawszych atrakcji wód jest wrak okrętu, który zatonął w latach 80-tych.

Meksyk – Cozumel

4

Cozumel, położony u wybrzeży Meksyku jest dla nurków z różnych stron świata topowym miejscem. Często widoczność pod wodą przekracza tam 60m., a rafa koralowa tworzy istny labirynt, którego mieszkańcami są m.in. żółwie i barakudy. Fauna i flora w tym regionie robią wrażenie na każdym, nawet na doświadczonych płetwonurkach.

Fidżi – Beqa

5

Beqa uważana za światową stolicę korali miękkich, to miejsce, które doceniane jest przez wielu nurków. Zapewnia wspaniałe widoki. Podwodny ekosystem jest niezwykle bogaty. Zachwycają tam barwne koralowce i ryby. Rząd stworzył rezerwat ochrony rekina. Jeśli tylko ktoś ma ochotę i ma odwagę, może z pomocą profesjonalnych przewodników obserwować z bliska to zwierzę. Takie doświadczenie jest trudne do opisania i na pewno podnosi poziom adrenaliny.

Palau

6

Najpopularniejszy nurek świata – Cousteau uznał, że niemal 900 metrowy uskok u brzegu wyspy położonej w archipelagu Palau, to najlepsza ściana nurkowa. Palau to ponad 500 rodzajów koralowców i 1500 gatunków ryb. Widoczność pod wodą sięga tam 40 m. Poza tym atrakcjami miejsca są podwodne wraki i świetne jaskinie.

Oman

7

Oman, to kolejne miejsce, które uwielbiają nurkowie. Tamtejsze bazy nurkowe wręcz walczą o klientów, przedstawiając coraz ciekawsze oferty. Dostępne są kursy, można uczestniczyć w Intro Dive. Zachwyceni będą na pewno fani zagadek z przeszłości, ponieważ wody skrywają wraki statków. Zwiedzanie ich to ciekawa przygoda i okazja do zrobienia niecodziennych zdjęć. Na pokładach statków obserwować można papugoryby i płaszczki.

Wyspy Kanaryjskie

8

Cechą charakterystyczną podwodnego świata Wysp Kanaryjskich są struktury wulkaniczne. Temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, a widoczność sięga ok. 30 metrów. Wybrzeże Playa de las Vistas na Teneryfie daje możliwość pływania z barakudami, a niesamowite podwodne formacje oferuje niezniszczona masową turystyką wysepka La Gomera.

Malta

9

Błękitne i spokojne wody Malty doskonałe są dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem. Do dyspozycji jest wiele szkółek. Archipelag oferuje jaskinie i ławice barwnych ryb. Zainteresowaniem cieszą się wraki łodzi podwodnych. Ciekawym miejscem są także groty The Blue Hole i okolice Comino.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *